
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Interface | Analog |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
Stock: 3598
Distributors
pcbx
Unit Price$0.76944
Ext.Price$0.76944
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.76944 | $0.76944 |
| 10 | $0.55570 | $5.55700 |
| 25 | $0.50356 | $12.58900 |
| 50 | $0.47314 | $23.65700 |
| 100 | $0.44456 | $44.45600 |
| 300 | $0.42174 | $126.52200 |
| 500 | $0.40010 | $200.05000 |
| 1000 | $0.37275 | $372.75000 |
| 3000 | $0.36322 | $1089.66000 |
| 5000 | $0.35394 | $1769.70000 |
